Blogujem


Znáte ten okamžik, kdy procházíte krásným lesem a najednou zakopnete o lahev od piva nebo šlápnete na plechovku od limonády? Víte, jak dlouho tam bude nezrecyklovaný odpad ležet? Některé odpadky možná přežijí i vás!

Kupujete si věci, i když víte, že je použijete jen jednou za rok? K čemu? Nejsou to jen zbytečně utracené peníze? Přestaňte syslit, začněte sdílet!

Ve Španělsku byl na konci února nalezen vyplavený mladý vorvaň. V útrobách jinak zdravého zvířete byly nalezeny velmi znepokojivé věci. V jeho střevech se totiž nacházelo 29 kilogramů plastu! Převážně sítě, lana, barely a plastové tašky.

Marocký jíl můžeme právem nazývat zázračným. Odstraňuje nečistoty, odumřelé buňky, přechází tvorbě akné, odstraňuje lupy a má silné protizánětlivé účinky. Lze jej využít místo mýdla, šamponu i jako pleťovou masku.

I když se snažíte mýt vlasy v souladu s přírodou, občas mohou nějaké problémy potrápit každého. Připravili jsme si pro vás pár rad, jak vlasům ulehčit od trápení.

Nakupování je nevyhnutelné. Vlastně v dnešní době je nutné. Jak se ale vyhnout nakupování zbytečností a kupovat jen to, co je nutné? Minimalismus totiž není jen o vyhazování věcí, ale o snaze snižovat svou spotřebu.

Vědci se pustili do zkoumání nového kontinentu. Má to ale háček - je totiž celý z plastů. Svou rozlohou je o něco větší než Německo, Francie a Španělsko dohromady. Není to jediný plastový ostrov v Tichém oceánu, ale za to je největší.

TIO přináší koncept výměnných hlavic svých zubních kartáčků pro redukci plastového odpadu. Nejefektivnější cestou jak ušetřit cenné přírodní zdoje je právě snížení objemu vyrobených věcí a použitých materiálů.