Blogujem


Ecobamboo představuje bambusové zubní kartáčky, které se od ostatních liší štětinkami ve tvaru vlny. Mají silnější rukojeť a budou se vám tak dobře držet.

Někdo má pocit, že bez chemie to nejde a žít ekologicky je příliš drahé. Opak je ale pravdou. A pokud se rozhodnete spojit ekologii s minimalismem a zero waste životním stylem, máte vyhráno.

Znáte ten pocit, když se Vám nic nechce a neustále si opakujete ,,za chvíli"? A najednou zjistíte, že Vám hoří termín, nic nestíháte a děláte to s nechutí. Tomu se říká prokrastinace, neustálé odkládání věcí. Ale co když už to děláte tak často, že se z toho stane zvyk?

I přesto, že se každému líbí jiná barva, platí obecná pravidla o jejich působení na lidskou mysl. Ne nadarmo na nás slevy křičí všemi možnými odstíny červené a nejpoužívanější barva v domech je bílá. Jaké mají tedy na nás barvy podle vědců účinek?

Hlavní ikonou ZeroWate stylu je bezpochyby Bea Johnsonová, která se snaží se svou rodinou neprodukovat téměř žádné odpadky a žít v duchu minimalismu. Tento životní styl ji pohltil natolik, že dokázala téměř nemožné.

Pokud jste v ZeroWaste teprve začátečník, tyhle rady Vám pomohou k rychlejšímu startu. Nejen, že budou šetřit planetu, ale i Vaši peněženku.

Anglický název této metody "no poo" je zkratkou výrazu no shampoo, tedy žádný šampon, a také vyjadřuje odmítnutí agresivních mycích látek. Při používání mnoho chemických složek, mohou nám vlasy padat, trápit nás lupy a vysušovat se pokožka hlavy. Existují přírodní způsoby, kterými je možné si vlasy umývat, a to jsou především žitná mouka a marocký...