Marocký jíl - zázrak s tisíciletou tradicí

Marocký jíl můžeme právem nazývat zázračným.  Odstraňuje nečistoty, odumřelé buňky, přechází tvorbě akné, odstraňuje lupy a má silné protizánětlivé účinky. Lze jej využít místo mýdla, šamponu i jako pleťovou masku.   

Jíl z pohledů geologů 

Jíl je z pohledu geologů nezpevněná hornina, která vzniká zvětráváním. Je tvořen mnoha vzácnými látkami a je velmi bohatý na minerály a výživu z rostlin, vody i půdy. Tento jíl se před miliony let usazoval v moři, dnes tam najdeme pohoří atlas.  

Čistící účinky

Jíl vyniká výbornými čistícími účinky. Marocké ženy ho právě pro tuto vlastnost používaly místo mýdla nebo šamponu. Je výborným pomocníkem pro všechny, kdo mají problém s mastnou pletí či akné. Stimuluje prokrvení pokožky a při pravidelném použití zpomaluje proces stárnutí. 


Pleťová maska 

Maska má velmi silné detoxikační účinky a jedná se v podstatě o živý materiál, doporučujeme tedy připravit si množství pouze určené k okamžité spotřebě. 

Pleťová maska z marockého jílu

  • 1 lžíce marockého jílu (ghassoul)
  • 2 lžíce vody
  • Pár kapek arganového oleje

Smíchejte všechny suroviny, nechte pár minut odstát a naneste na navlhčený obličej. Nechte působit 8 - 15 minut a opláchněte. Nenechte masku zcela zaschnout - můžete ji osvěžit vodou v rozprašovači.

Jíly a horniny velmi vysušují, použijte tedy kvalitní olej po použití pleťové masky. 

Na tělo i vlasy

Marockým jílem se dá i skvěle umýt. Je výbornou alternativou pro všechny, kteří trpí kožními problémy a nebo hledají čistě přírodní řešení. Pomáhá řešit ekzém, lupénku, akné a celkově detoxikuje pokožku. Na vlasech působí proti tvorbě lupů a   předčasnému maštění. 

Postup přípravy mýdlošamponu z marockého jílu je stejný jako při tvorbě pleťové masky. Na těle i vlasech nechte chvíli působit a poté opláchněte. Nezapomeňte na závěr použít výživu.  

Užijte si tisíciletý prověřený exotický zázrak i u vás doma. 

Ghassoul marocký jíl 100 g

100% čistý a přírodní marocký jíl. Jíl je certifikovaný Ecocert. Země původu: Maroko Tento marocký jíl obsahuje vysoký obsah přírodního křemíku, draslíku a vápníku. Je mimořádně bohatý na minerály. Jako léčivý produkt se využívá již od 14. století. Můžete jej využít jako detoxitační čistící prostědek, k péči o kůži, jako šampon či obličejovou nebo tělovou masku. Tento jíl je oproti jiným výjmečný tím, že má vysoký podíl oxidu křemičitého, hořčíku, draslíku a vápníku. A také díky je skvělým absorbčním vlastnostem. 

65,00 Kč

Marocký jíl 250 g

100% čistý a přírodní marocký jíl. Jíl je certifikovaný Ecocert. Země původu: Maroko Tento marocký jíl obsahuje vysoký obsah přírodního křemíku, draslíku a vápníku. Je mimořádně bohatý na minerály. Jako léčivý produkt se využívá již od 14. století. Můžete jej využít jako detoxitační čistící prostědek, k péči o kůži, jako šampon či obličejovou nebo tělovou masku. Tento jíl je oproti jiným vyjímečný tím, že má vysoký podíl oxidu křemičitého, hořčíku, draslíku a vápníku. A také má skvělé absorbční vlastnosti. 

150,00 Kč