Problémy s vlasy a NoPoo

I když se snažíte mýt vlasy v souladu s přírodou, občas mohou nějaké problémy potrápit každého. Připravili jsme si pro vás pár rad, jak vlasům ulehčit od trápení. 

Mastící se vlasy

Obvykle se jedná o přechodné období. Pokud v sobě najdete trpělivost, často tento problém sám vymizí. Doporučujeme česat kartáček s přírodními štětinami, ideálně kančími.

Voskové vlasy

Příčinou muže být tvrdá voda. Doporučujeme tedy na závěr mytí vždy použit oplach z jablecneho octa. Kdyby ani tento oplach nezabral, zkuste jinou metodu NoPoo

Suché a lámavé vlasy

Nikdy nepoužívejte na mytí vlasů jedlou sodu. Ideálně použijte na vlasy vyživující olej a dodávejte jim oplachy z jablečného octa.

Lupy

Stejně jako u suchých vlasů, nikdy nepoužívejte k mytí jedlou sodu a přidávejte vyživující olej. Dalším pomocníkem je může být tea tree olej, aloe vera gel nebo džus.

Svědící hlava

Pokud používáte příliš husté prostředky na nopoo mytí, zkuste je naředit. Naneste aloe vera zábal na vlasy. Naneste do suchých vlasů, nechte působit 20 minut a poté opláchnete.

Padání vlasů

Bohužel tomuto jevu se nevyhneme v žádné metodě mytí vlasů. Zkuste změnit způsob mytí NoPoo nebo dodejte vlasům více výživy.

Elektrizování vlasů

Většinou se je hlavním problémem s pH vlasů. Dělejte octové zábaly, přidávejte vyživující oleje nebo použijte jiné vyživující tekutiny.