Proč si meju hlavu bahnem?

Jeden den suché, druhý den extrémně mastné? Jemné, ale přesto zničené? Moje vlasy by dokonale vystihovala reklama na nějaký zázračný produkt, který jako mávnutím proutku změní moji kštici v krásné plavé lokny. Ale co se nestalo, nic. S chemickými přípravky to bylo jen a jen horší. 

Každý druhý den chemický koktejl s trochou chlorované vody a jednou měsíčně pořádná sprcha peroxidu a barviv. Takhle jednoduše by se daly popsat zážitky mých vlasů. Až do doby před dvěma měsíci. A teď si prostě meju hlavu hlínou. Při objevování zerowaste životního stylu jsem narazila na několik diskuzí o nopoo, no a pak už to jelo.   

Jak teď vypadá moje hair routine? 

Jednou za čtyři dny vezmu trochu marockého jílu, smíchám s vodou a kapkou arganového oleje a napatlám na vlasy i obličej. Nechám cca 15 min působit, umeju vodou a přeleju octem. 

A proč to dělám?

Je to prostě boží. Pleť se mi krásně vyčistí, vlasy rostou rychleji, vypadají hustější, a i když jsou pořád dost zničené neustálým barvením, je to lepší a lepší. Navíc nezanechávám ekologickou stopu a vlasy si berou to nejlepší z přírody! 

Co když potřebuju zafixovat účes? 

Použiju pivo! Tento malý český kvašený zázrak nejen, že vlasům dodá vitaminovou nálož, ale i je zafixuje. A pivový zápach zmizí ihned po zaschnutí. 

Co dál? 

Mám v plánu barvení hennou a pokračovat v marockém stylu mytí vlasů. A jak se říká, co tě nezabije, to tě posílí, tak u marockého jílu, to platí dvojnásob!