Utrácíte za hlouposti?

Nakupování je nevyhnutelné. Vlastně v dnešní době je nutné. Jak se ale vyhnout nakupování zbytečností a kupovat jen to, co je nutné? Minimalismus totiž není jen o vyhazování věcí, ale o snaze snižovat svou spotřebu. 

Minimalista je člověk jako každý jiný. pouze se drží myšlenky vystačit s méně věcmi a mít více zážitků. K našemu běžnému životu neodmyslitelně patří nakupování. Jak se ale vyhnout kupování zbytečných věcí, které nepotřebujeme? 

Přemýšlejte u každé nakupované věci

Opravdu tohle potřebuji? Nevyřeším to bez ní jinak? 

Naučte se půjčovat si věci

Opravdu si tuto knihu potřebuji koupit, nebo si ji mohu půjčit v knihovně? Nebo například nářadí. Nemusíte si přeci kupovat vrtačku, když vrtáte jednou za dva roky. Můžete si ji půjčit v prodejně nebo od sousedů. tato taktika se dá použít na spoustu dalších věcí. 

Jídlo NIKDY nenakupujte hladoví 

Je dokázáno, že když půjdete nakupovat hladoví, nakoupíte více věcí, které nestihnete spotřebovat. Ve výsledku utratíte peníze za věci, které pak vyhodíte do koše. A to není šetrné ani k peněžence, ani k přírodě. 

Třicetidenní nákupník

Pokud si chcete koupit něco, co nutně nepotřebujete, napište si to na kus papíru. Nezapomeňte dopsat i cenu. Od té chvíle 30 dní přemýšlejte, zda to opravdu potřebujete, nebo je to jen rozmar. Pozorujte situace, kdy se obejdete bez této dané věci. Po uplynutí této doby většinou zjistíte, že věc vůbec nepotřebujete a ušetříte tím i Vaší peněženku.