ZeroWaste nápady pro každý den

Pokud jste v ZeroWaste teprve začátečník, tyhle rady Vám pomohou k rychlejšímu startu. Nejen, že budou šetřit planetu, ale i Vaši peněženku. 

Znovupoužitelná lahev na vodu

V České republice máme oproti některým jiným státům tu výhodu, že vodu z kohoutku můžeme pít beze strachu. Přesto však mnoho lidí neustále kupuje balené lahve s vodou. Mít neustále po ruce něco k pití by mělo být základem každého zdravého člověka. Spočítejte si, ale kolik peněz za svůj život utratíte za vodu v lahvích s logy známých firem? Kolik petlahví za svůj život vyhodíte? Přenosné lahve jsou tak ideálním řešením. A máte z čeho vybírat. Na trhu najdete mnoho barev, druhů, velikostí i materiálů.  

Sportovní lahev Weleda bez BPA, 0,5 l
Sportovní lahev Weleda bez BPA, 0,5 l

Hrníček na čaj nebo kávu

Pořídit si vlastní termohrnek se nejen přes zimu vyplatí. Můžete si tak udělat teplý nápoj na cestu do práce již doma a nemusíte tak utrácet spoustu peněz ročně za kávu s sebou. Pokud přeci jen neodoláte nové příchuti kávy ve Vaší oblíbené kavárně, vezměte si s sebou svůj hrnek a kávu si nechte udělat přímo do něj. Mnoho kaváren Vám kávu sníží o cenu kelímku. Pokud si pořídíte hrnek s průhledným sklem, poslouží Vám i v létě - na lahodné smoothies. 

KeepCup Long Play
KeepCup Long Play

Látková taška na nákup

To, že na planetě je obrovské množství vyhozených plastů není žádným tajemstvím. Velkou část těchto odpadků tvoří právě plastové nákupní tašky. Není tomu tak dávno, kdy je Evropská unie zpoplatnila, ayb zabránila jejich přebytečnému používání. Tento problém se však dá hezky a ekologicky vyřešit - prostě si noste vlastní látkové tašky. Velmi oblíbené jsou také síťovky, které Vám v kabelce, nebo batohu nezaberou téměř žádné místo.  


Krabička na svačiny 

Nosit svačinu v igelitovém sáčku nebo alobalu nejen že není ekologické, není to dokonce ani praktické. Svačinu máte rozmačkanou a ještě Vám zůstane prázdný igelitový pytlík, který je vhodný maximálně tak na vyhození. Pro nošení svačin jsou ideální krabičky, zavařovací sklenice nebo třeba voskované ubrousky na svačinu. 


Dóza na obědy 

Pokud si obědy nosíte z restaurací do kanceláře a vždycky je dostanete do poly obalu, zbystřete. Pořiďte si vlastní dózu na oběd, kterou si necháte každý den v práci. Nikdy na ni nezapomenete a brzo můžete jít příkladem kolegům.


Látkové pytlíky 

 Suché suroviny jako například oříšky můžete elegantně nosit v látkových sáčcích namísto igelitových. 

Spoustu těchto produktů můžete koupit i na našem eshopu. 

A naše rada na závěr:

Sáčky, tašky nebo voskované ubrousky si zvládnete vyrobit i doma. Třeba ze starých záclon  :)