TAOASIS ŠALVĚJ 5 ML

Vyprodáno Soustředění, hormonální nerovnováha, akné

Éterický olej ze šalvěje má svou typickou bylinkovou vůni, která je mírně hořká a můžete v ní hledat tóny kafru. Posiluje činnost nervového systému a podporuje soustředění i paměť. Můžete ji využít také v případě, že vás trápí vysoký tlak, napomáhá ho totiž snižovat.

Šalvějový esenciální olej působí sedativně a antidepresivně a pomáhá uvolňovat psychické napětí. Díky tomu, že obsahuje fytoestrogeny, je vhodná při různých potížích ženské hormonální sféry. V aromaterapii se tedy uplatní při premenstruačním syndromu, bolestivé menstruaci či nepříjemných projevech v období klimakteria. Olejíček můžete použít třeba jako přísadu do rostlinného oleje, který následně použijete k masáži podbřišku.

Šalvěj dále působí příznivě na dýchací systém. Pomáhá udržet průchodnost dýchacích cest při nachlazení. Současně také přispívá ke správné činnosti imunitního systému, a je tak vhodná zejména při výskytu chřipek. Podporuje zažívání a trávení a je vhodná při problémech, jako je pálení žáhy nebo průjem.

Éterický olej ze šalvěje je také mimořádně vhodný k péči o pokožku. Pomáhá zmírňovat nadměrné pocení a má dezinfekční a antibakteriální účinky. Má svíravé účinky, lehce stahuje póry a přispívá ke snížení činnosti mazových žláz. Je tedy vhodný pro přidání do kosmetiky pečující o mastnou nebo problematickou pleť. Můžete ho přidat i do šamponu k ošetření vlasů s lupy.

Použití: Pár kapek oleje nakapejte do vody v aromalampě, zapalte svíčku a nechte odpařovat. Nenechávejte hořet bez dozoru.

Tip: Několik kapek éterického oleje můžete přidat do čistého rostlinného oleje či krému. Podpoříte jeho účinky a dodáte mu krásnou vůni.

Upozornění: Éterický olej není vhodný pro děti Do 3 let, těhotné a kojící ženy. Neaplikujte ho na pokožku neředěný.

209,00 Kč
Please select variants first